PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

Niektóre choroby oraz czynniki mogą mieć wpływ na trwałość, kolor i wygląd makijażu.

  1. INFEKCJE wirusowe i bakteryjne (w tym aktywna opryszczka) – jest to bezwzględne przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. Zaplanuj zabieg w innym terminie.
  2. CIĄŻA – w czasie zabiegu do organizmu przenika niewielka ilość środków znieczulających. Organizm może różnie na nie zareagować. Kobieta w ciąży musi zwracać uwagę na przyjmowane środki, które mogą mieć niekorzystne na rozwój płodu. Kolejnym elementem są pigmenty. Żadne nie mają badań, które potwierdzają ich bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. Sam zabieg jest stresujący dla kobiety i jest kolejnym elementem, którego powinno unikać się w ciąży. W przypadku pigmentacji ust zalecane jest przyjmowanie środków przeciwwirusowych. Przyjmowanie tych leków nie jest bezpieczne dla dziecka. Ogólnie w czasie wykonania zabiegu narusza się ciągłość naskórka, wtedy organizm jest bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje.
  3. LAKTACJA – ze względu na przyjmowanie leków przeciwwirusowych (pigmentacja ust)
  4. AKTYWNA CHOROBA NOWOTWOROWA – zabieg wykonywany jest u osób, które przeszły chemioterapię, jednak do zabiegu pacjent musi mieć pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki badań krwi. Trzeba zwrócić uwagę, że przeprowadzona chemioterapia zwiększa podatność na infekcje, wpływa na gojenie ran i  może wpłynąć na przyjęcie się barwnika w skórze.
  5. SILNA CUKRZYCA (STOPA CUKRZYCOWA) – Jednak cukrzycę nie obejmuje całkowity zakaz wykonywania makijażu permanentnego. Ze względu na większą skłonność do infekcji i utrudnione gojenie ran zabieg wykonywany jest tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem i zabezpieczeniem odpowiednimi lekami.
  6. DŁUGOTRWAŁE PRZYJMOWANIE LEKÓW STERYDOWYCH I LEKÓW ROZRZEDZAJĄCYCH KREW – jest to bezwzględne przeciwskazanie. Po zastosowaniu np. maści sterydowej w miejscu pigmentacji trzeba odczekać ok. 6-12 miesięcy. Naskórek po takich lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone. W przypadku leków rozrzedzających krew naczynia krwionośne są bardziej kruche, a skłonność do krwawień jest większa. Podczas zabiegu łatwiej może więc dojść do małych krwawień, co bardzo wpływa na efekt końcowy makijażu.
  7. ŁUSZCZYCA, RYBIA ŁUSKA – Nie powinno wykonywać się makijażu permanentnego u osób z łuszczycą, gdyż może to sprowokować wystąpienie aktywnych zmian skórnych. Także może wystąpić problem z przyjmowaniem pigmentu.
  8. HEMOFILIA
  9. SILNE NERWICE, ZABURZENIA EMOCJONALNE
  10. KORZYSTANIE W KRÓTKIM CZASIE PRZED ZABIEGIEM MIKROPIGMENTACJI Z MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – WYPEŁNIACZE, BOTOKS (MINIMUM 4 TYGODNIE PRZERWY)
  11. ŚWIEŻA I BARDZO MOCNA OPALENIZNA –  Zabieg makijażu permanentnego wykonywany jest tylko na naturalnej skórze, aby jego efekt był dobry. Bardzo wysuszona skóra, uniemożliwia poprawne wprowadzenie pigmentu. Uniemożliwia też prawidłowej oceny tonacji naskórka.

 

 

DODATKOWE PRZECIWWSKAZANIA W PIGMENTACJI OCZU:

 

  1. choroby gałki ocznej,
  2. zabiegi operacyjne oczu ( do 3 miesięcy),
  3. jaskra, zaćma,
  4. tendencja do stanów zapalnych spojówki oraz do odwarstwienia siatkówki,
  5. przedłużone rzęsy (należy zdjąć do zabiegu)

BLIZNY – W przypadku blizn pigmentację przeprowadzamy wyłącznie na bliznach uspokojonych, Pigmentacja medyczna blizny może się odbyć dopiero po całkowitym wygojeniu blizny, czyli po upływie 1 roku, nie drażliwych, nie bolesnych i nie przerostowych (keloidy).